Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu ujęli 14 sprawców przestępstw (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń). Pięciu z nich to nietrzeźwi kierujący. W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się podejrzani o kradzieże, bójkę, stalking, groźby karalne, posiadanie narkotyków, niezatrzymanie się i ucieczkę przed policją, kierowanie bez uprawnień. Policjanci podjęli 395 interwencji. Zgłoszono 16 kolizji. Doszło też do jednego wypadku drogowego.

W piątkowe popołudnie w Paczynie, na drodze krajowej nr 94, 30-letnia kobieta przechodząca przejściem dla pieszych wyszła zza przeszkody, tj. stojącego na przystanku autobusu, i została potrącona przez 57-letniego kierowcę dostawczego renaulta. Piesza doznała poważnych obrażeń kończyny dolnej.
W czasie weekendu, podczas różnych kontroli, policjanci ujęli pięciu nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał się zatrzymany w niedzielę przed godz. 16.00 na ul. Pszczyńskiej 40-letni gliwiczanin, prowadzący bez uprawnień. W organizmie mężczyzny policjanci wykryli 2,2 promila alkoholu.

Na wniosek policji i prokuratora w niedzielne przedpołudnie Sąd Rejonowy w Gliwicach aresztował tymczasowo 24-latka podejrzanego o to, że w nocy z 14 na 15 czerwca 2016 roku, wspólnie z ustalonym już innym sprawcą (27-latkiem), włamał się do garażu w Knurowie.