Polonia: Mateusz Mazurek (28’), Bartosz Smyla (33’), Patryk Widuch (74’), Krzysztof Gersok (82’ i 90+2’ w konsekwencji czerwona).
Concordia: Grzegorz Górka (11’), Michał Zieliński (54’).

Polonia: Rafał Franke, Krzysztof Gersok, Bartosz Wójcik, Roman Skorupa, Bartosz Smyla (46’ Dawid Frąckowiak), Patryk Widuch, Mateusz Kruk (46’ Bartosz Just – 83’ Bartosz Just), Daniel Fabisiak, Ireneusz Badura, Mateusz Mazurek, Sebastian Gielza.
Na ławce pozostali: Marcin Topór, Artur Moroń, Dawid Otrzonsek, Oskar Wolny.
Trener: Krystian Odrobiński.

Concordia: Maciej Stanek, Koji Aoki, Jarosław Bąk, Paweł Gałach, Marcin Bociek, Michał Mikulski (75’ Patryk Hałas), Piotr Buchalik, Mateusz Gajek (58’ Mateusz Mikulski), Grzegorz Górka (83’ Rafał Gałązka), Tomasz Czerniak (86’ Michał Nowosielski), Michał Zieliński.
Na ławce pozostali: Damian Misiak, Daniel Antonowicz, Adrian Kominiak.
Trener: Zbigniew Matuszek.

Cel jaki został nakreślony przed rundą wiosenną to utrzymanie się w IV lidze. Pierwsze 5 kolejek nie napawało optymizmem, cztery porażki i tylko jedno zwycięstwo z ostatnim w tabeli Krupińskim Suszec. Przełomowym okazało się zwycięstwo z Wilkami (do 79min. przegrywaliśmy 0:2), od tej pory nasi seniorzy kroczą niepokonani do obranego celu. Tak też było w Łaziskach Górnych, wygrana i 3 pełna pula przywieziona do Knurowa oddaliła nas już na 9 punktów od strefy spadkowej i na 3 od ewentualnego miejsca, które może grozić barażem o utrzymanie. Concordia zajmuje wprawdzie dopiero 13 miejsce w tabeli, ale do 8 Szczakowianki traci już tylko 3 punkty.
Wygrana z Polonią nie przyszła naszym piłkarzom jednak łatwo. Już w 5 minucie gry sędzia dyktuje rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł dwudziestodwuletni Mateusz Mazurek, który w barwach Rozwoju Katowice rozegrał 21 spotkań na boiskach II ligi, strzelając w nich 3 gole. Mateusz pewnie wykorzystał „jedenastkę” strzelając swą 12 bramkę w tym sezonie i dając tym samym prowadzenie Polonii 1:0. Szybko stracona bramka nie podcięła jednak skrzydeł naszym zawodnikom. W 7 minucie za sprawą Mateusza Gajka gorąco zrobiło się pod bramką gospodarzy, dwie minuty później strzał Michała Zielińskiego, w obu jednak przypadkach górą był bramkarz Rafał Franke. Pod naszą bramką zrobiło się groźnie w 20 minucie, kiedy to w sytuacji jeden na jeden z naszym bramkarzem znalazł się zawodnik Polonii. Na szczęście Maciej Stanek wykazał się sprytem i zdołał wybronić oddany strzał. Gdzieś koło 30 minuty gry, rzut wolny wykonywał Tomasz Czerniak, a piłka minimalnie minęła słupek z niewłaściwej strony bramki. W 37 minucie Concordia wyprowadza szybki i składny kontratak, zakończony celnym trafieniem Tomka Czerniaki, po którym odbyła się tradycyjna cieszynka w narożniku pola karnego. Kiedy wydawało się, że remisem zakończy się pierwsza część spotkania, na solowy rajd z piłką pomiędzy zawodnikami gospodarzy zdecydował się Michał Zieliński. Rajd naszego najskuteczniejszego napastnika zakończył się umieszczeniem futbolówki w okienku bramki i tym samym 12 celnym trafieniem w sezonie.
Na piętnastominutową przerwę Concordia Knurów udała się prowadząc 2:1.
W przerwie Polonia dokonała dwóch zmian, natomiast nasz zespół wybiegł na boisko w niezmienionym ustawieniu. Łaziszczanie z ogromną determinacją rozpoczęli drugą część spotkania. Szybkimi, oskrzydlającymi akcjami zepchnęli nasz zespół do defensywy. Ich trud został nagrodzony w 55 minucie meczu, a strzałem głową do remisu doprowadził wprowadzony na boisko Dawid Frąckowiak. Przewaga gospodarzy nie malała, a strzelec drugiej bramki dla Polonii był bliski podwyższenia wyniku w 60 minucie spotkania jednak kolejna interwencja naszego bramkarza zażegnała zagrożenie. Maciej Stanek bronił jak w transie, wyłapał dwa mocne strzały z dystansu oraz okazał się lepszy w sytuacji sam na sam z napastnikiem Polonii. Sytuacji do objęcia prowadzenia gospodarze mieli sporo, ale jak to w sporcie często bywa „niewykorzystane sytuacje się mszczą”. Bramkę dającą prowadzenie Concordii dobył w 76 minucie, niezwykle ambitny i waleczny Piotr Buchalik. Pierwsza bramka Piotrka w tym sezonie i ogromna radość całego zespołu. Concordia ruszyła do przodu z chęcią podwyższenia wyniku. Choć nasi zawodnicy więcej bramek nie strzelili, to wyręczył ich zawodnik miejscowych Bartosz Wójcik. Chcąc uprzedzić Michała Zielińskiego w przejęciu piłki, wycofał ją do swojego bramkarza, ten tylko jednak wzrokiem odprowadził piłkę, która czwarty raz wylądowała w jego siatce. W 82 minucie brutalnie przerwana zostaje akcja Michała Zielińskiego, a żółtą kartkę otrzymuje Krzysztof Gersok. Ten sam zawodnik fauluje ponownie w doliczonym już czasie gry i otrzymuje druki żółty kartonik, a w konsekwencji czerwony. Polonia kończy więc spotkanie w dziesiątkę, a nasi zawodnicy zaliczają 5 radosne „kółeczko” w meczu wyjazdowym i 10 w ogólnym rozrachunku.
Brawo Panowie !!!!

IV liga – kolejne zwycięstwo Concordii Knurów.

KS Polonia Łaziska Górne – Concordia Knurów 2:4 po rozsądnej zespołowej grze.

Mecz nie układał się po myśli zawodników z Knurowa. Już w 1 minucie przegrywaliśmy 1:0 i przez długi czas pierwszej połowy się taki utrzymywał. Drużyna z Łazisk skutecznie się broniła aż do 38 ’ i 43 ’. Do przerwy Concordia prowadziła więc 2:1.
Po przerwie Polonia rzuciła się do odrabiania strat i już w 55′ zrobiło się 2:2. Było to jednak wszystko na co było stać drużynę z Łazisk która opadła z sił. W konsekwencji straciła 2 kolejne bramki i Concordia mogła triumfować zwycięstwo.

1′ Polonia 1:0
38’Czerniak 1:1
43’Zieliński 1:2
55′ Polonia 2:2
75′ Buchalik 2:3
79′ samobójcza po akcji Mikulskiego 2:4

Stanek – Aoki Koji , Bąk, Gałach, Bociek, Mikulski Michał (75’Hałas), Buchalik, Górka (83′ Gałązka), Gajek (58’Mikulski Mateusz), Zieliński, Czerniak (87’Nowosielski)

Rez : Misiak, Antonowicz, Kominiak