GierałtowiceKnurówRegion

Garda Gierałtowice najlepszym klubem Mistrzostw, Damian Durkacz najlepszym juniorem Mistrzostw – cóż tu więcej dodać Mistrzostwa Śląska w boksie były niezwykle udane dla zawodników Knurowa i Gierałtowic.

Garda Gierałtowice wystawiła 17 zawodników i 15 z nich wraca z medalami a medali mogło być jeszcze więcej gdyby do walk zostali dopuszczeni przez lekarza Dawid Nowok i Wojciech Czarkowski.
Gierałtowiczanie w dzisiejszych finałach mieli 6 zawodników, z których 4 zdobyło tytuły Mistrzów Śląska:
– Remigiusz Skoczyński kat 69 kg/jun po wygranej 2:1 z Mateuszem Filipkiem z Wodzisławia
– Otworowski Tomasz kat.75kg/jun po wygranej z Adamem Opyrchałem z Beskidu Dragon Bielsko – Biała
– Trybalski Marcin kat 81kg/jun po wygranej z Maciejem Małyszem z KS Start Częstochowa
– Szeszko Patryk 91kg/jun pokonał zawodnika BKB Bielsko – Biała Łukasza Nazaruka

Mistrzem Śląska został Damian Durkacz (Spartan Knurów) zbierając wszelkie możliwe nagrody. Zaraz po walce finałowej otrzymał nagrodę specjalną od supervisiora dla najlepszego zawodnika oraz zdobył puchar dla najlepszego Juniora Mistrzostw Śląska.
W finałowej walce pokonał po pięknej walce zawodnika UKS Ruda Śląska Konrada Gawrona.

Mistrzów Śląska dorobiła się również Concordia Knurów. W kategorii 54kg/kad zwycięstwo odniósł Oliwier Zamoyski pokonując jednogłośnie Rafała Paszendę z RKMS Rybnik.
W kategorii 63/kad Wiktor Górczewski wygrał przed czasem z Mateuszem Siłuszkiem KS Górnik Sosnowiec.

Nie powiodło się Mateuszowi Wuzikowi (Garda Gierałtowice) który przegrał w finale z Danielem Skorupą (RKMS Rybnik) 2:1.
Jakub Cybulski (Garda ) nie został dopuszczony do pojedynku przez lekarza i przegrał finał walkowerem.

Relacja : Artur Socha

Jeden komentarz do “Garda Gierałtowice najlepszym klubem Mistrzostw, Damian Durkacz najlepszym juniorem Mistrzostw Śląska

• Dochodzi do sytuacji – choć nie często tak się zdarza Gdy zawodnik nie zostaje dopuszczony przez lekarza Kiedy to lekarz dyżurny ostatecznie decyduje Bowiem najważniejsze zdrowie i z nim się nie dyskutuje.

Możliwość komentowania została wyłączona.