KnurówNewsySport i rekreacja

Concordia Knurów vs. Drzewiarz Jasienica

W dzisiejszym spotkaniu V kolejki rozgrywek IV ligi Concordia Knurów przegrała na własnym boisku z Drzewiarzem Jasienica. Po 90 minutach regulaminowego czasu gry na tablicy świetlnej widniał wynik 0:3.

Od samego początku mecz nie układał się po myśli gospodarzy. Koszmarny błąd Mirosława Kuczery – bramkarza Concordii wykorzystany przez Konrada Kuderę sprawił, że już w siódmej minucie goście z Jasienicy wyszli na prowadzenie. Stracona bramka dała impuls do ataku i od 20 minuty spotkania grę kontrolowali podopieczni Marka Motyki. Bliski wyrównania w 37′ był Piotr Buchalik, niestety piłka odbiła się jedynie od słupka. W końcówce pierwszej połowy marzenia Concordii o odrobieniu strat precyzyjnym strzałem spoza pola karnego rozwiał Filip Gajda. I tak po 45 minutach to goście schodzili do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie Marek Motyka robił co mógł, by zmienić coś w grze swojej drużyny. Czego dowodem są trzy zmiany przed 69 minutą gry. Wszelkie nadzieję urodzonego w Żywcu 58-latka rozwiał w 76 minucie Daniel Romanowicz. Obrońca Drzewiarzu atomowym strzałem spoza pola karnego ustalił wynik spotkania. Po stracie trzeciej bramki, zawodnicy Concordii kompletnie się pogubili. Kto wie, gdyby nie relacyjna parada Kuczery z 86 minuty to bardzo prawdopodobne, że mecz zakończyłby się bardziej okazałym wynikiem.

Po pięciu kolejkach Concordia zajmuje dopiero 14 miejsce w tabeli. Dzięki wygranej w dzisiejszym spotkaniu, Drzewiarz Jasienica awansowała na drugą lokatę.

Concordia Knurów: Mirosław Kuczera, Mateusz Mikulski, Jarosław Bąk, Michał Szczurek, Dominik Bartoszewicz, Łukas Pilc (Michał Mikulski), Piotr Buchalik, Grzegorz Górka, Kamil Sikora (Kacper Idziaszek 46′), Mateusz Gajek (Piotr Karłowski 60′) ,Paweł Gałuch.

Trener: Marek Motyka