KnurówSport i rekreacjaZabrze

Concordia Knurów – Górnik II Zabrze + Górnik Zabrze CLJ 2:4 (0:1)

Concordia Knurów – Górnik II Zabrze + Górnik Zabrze CLJ 2:4 (0:1) w meczu sparingowym na Stadionie Miejskim.

Nasza drużyna miała dzisiaj pierwszy bardzo poważny sprawdzian po zakończonych rozgrywkach IV ligi. Spotkanie na trawie odbyło się w Knurowie po dłuższej przerwie spowodowanej modernizacją. Wielkim wyzwaniem dla knurowskiego MOSiR było przygotowanie murawy. To z pewnością się udało. Obiekt zaczyna się prezentować coraz lepiej, zyskał nową jakość i z biegiem czasu być może będziemy mogli się nim chwalić.

Dzisiejsze spotkanie było podzielone na dwie części. W pierwszej na murawę wyszła druga drużyna Górnika Zabrze.
Upalna pogoda niestety dała się we znaki obydwu zespołom. Spotkanie przebiegało w wakacyjnej formie. Akcje były wolne i rwane. Żaden z zespołów nie potrafił stworzyć sobie klarownej sytuacji. Bramka dla Górnika padła w 36 ’ i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.
Po przerwie z Concordią zagrała drużyną Górnika Zabrze z Centralnej Ligi Juniorów. Gra była bardziej zacięta ale lepiej w tej sytuacji poradziła sobie drużyna Górnika Zabrze.
Bramki dla drużyny z Knurowa strzelił Patryk Hałas który zmienił testowanego zawodnika z Ukrainy Skybę.

Po spotkaniu trener Matuszek podsumowując grę zespołu był niepocieszony. Zespół co prawda jest obecnie w fazie ciężkiego treningu siłowego ale niestety zabrakło większej woli walki.
Zespół więc powinien odbudować się mentalnie. Pomimo,że zabrakło Michała Zielińskiego, powinien wziąć większą odpowiedzialność i szukać sposobu na lepszą organizację gry.
Dzisiejszy mecz to doskonały materiał poglądowy dla trenera w okresie przygotowawczym do rundy jesiennej.