Ciekawostki z ...GierałtowiceSport i rekreacja

Chudów: GRAND PRIX POLSKI w Skacie z udziałem byłych Mistrzów Świata i Europy

Wczoraj 27-08-2017 przy oberży Czarny Koń w Chudowie rozegrano VII Turniej w ramach GRAND PRIX Polski w Skacie. W zawodach uczestniczyło 345 graczy, wśród nich byli oczywiście czołowi skaciści kraju, m.in..aktualny mistrz Polski Adam Kołodziejczyk – przypomnijmy, że w roku 2008, w Calpe, zdobył on tytuł indywidualnego mistrza świata.

W Chudowie najskuteczniej grał Krzysztof Samol (NITRON Krupski Młyn) i to on został zwycięzcą VII Turnieju GP POLSKI, zdobywając 3323 pkt. Drugi był Marian Pielacz (Dąb Gaszowice) 3302 pkt., trzeci – Jerzy Stanula (DK Strzelec Strzelce Opolskie) 3149 pkt., a czwarty Alfons Famula (Jedność Przyszowice), który odebrał okazały Puchar Wójta Gminy Gierałtowice dla najlepszego zawodnika turnieju z terenu naszej gminy.

Kolejne miejsca zajęli: 5. Stanisław Gembalczyk (LKS Forteca Świerklany), 6. Jan Nowak ((Victoria Tranzyt Chróścice), 7. Czesław Tomecki (Mifama Mikołów), 8. Zbigniew Obirek (Filar Orzesze), 9. Piotr Kurzaczek (BOMBAJKA Chorzów), 10. Bogusław Piekarski (DDK Brzeziny Śl.), 11. Jerzy Kwaśniok (Wiwus Żory), 12.Grzegorz Dropała (SKAT Kolonowice).

GP w Chudowie zorganizowali – sekcja skata Jedności Przyszowice, Gmina Gierałtowice i Oberża Czarny Koń w Chudowie.