KnurówSport i rekreacja

APN Knurów z rocznika 2003 pokonał Górnika na wyjeździe.

Podróż z piekła do nieba przebyli wczoraj Akademicy z rocznika 2003 w przedostatnim meczu III Ligi Wojewódzkiej. W meczu wyjazdowym knurowianie podejmowali Górnik Zabrze. Obie ekipy teoretycznie pozostawały jeszcze w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Pomimo sporego ciężaru gatunkowego to zawodnicy z Knurowa doskonale rozpoczęli spotkanie strzelając szybko dwie bramki.

Autorem pierwszego trafienia był Kacper Imiołek, drugie trafienie padło łupem Oliviera Wiory. Kiedy wydawało się, że mecz przebiegał będzie pod nasze dyktando, z pozornie niegroźnej sytuacji tracimy bramkę kontaktową. Po chwili na listę strzelców wpisał się Eryk Piszczek dając prowadzenie 1-3 dla Akademików. Niestety jeszcze przed przerwą tracimy kolejną bramkę zaś zaraz po gwizdku rozpoczynającym drugą odsłonę stan meczu wyrównał się, kiedy zabrzanie strzelili gola z rzutu karnego. To jednak nie był koniec emocji, w 51 minucie faulowany w polu karnym gospodarzy pada Oli Wiora, zaś Kacper Imiołek pewnie egzekwując rzut karny podwyższył na 3-4. W końcówce spotkania, świetna oskrzydlająca akcja Akademików i dośrodkowanie Seby Szewczyka na bramkę zamienił Eryk Piszczek ustalając wynik meczu. Taki rezultat praktycznie zapewnia podopiecznym Michała Grodonia awans do II Ligi Wojewódzkiej ! Na świętowanie sukcesu przyjdzie jednak czas po ostatniej ligowej potyczce. W najbliższą niedzielę o godzinie 9:00 knurowianie zmierzą się z Olimpią Piekary Śląskie.

MSPN Górnik Zabrze 3-5 APN Knurów (ROCZNIK 2003)

Bramki:
9’ Imiołek (asysta Wiora) 0-1
12’ Wiora (asysta Soberka) 0-2
18’ Burkowski 1-2
28’ Piszczek (asysta Nowicki) 1-3
34’ Kasprzak 2-3
37’ Kasprzak 3-3 (rzut karny)
51’ Imiołek 3-4 (rzut karny)
62’ Piszczek 3-5 (asysta Szewczyk)

B. Barczyk, Sz. Kaliszewski, M. Nowicki, K. Mechlińsk, K. Imiołek, O. Wiora, Sz. Soberka, S. Szewczyk, K. Guzera, E. Piszczek, M. Olesiński, T. Sokalla, I. Rybicki, M. Żylski, B. Surówka, D. Szkatuła,

Trener: Michał Grodoń
Kierownik Drużyny: Mariusz Nowak

Jeden komentarz do “APN Knurów z rocznika 2003 pokonał Górnika na wyjeździe.

Możliwość komentowania została wyłączona.