Pierwsze rozgrywki, w których drużyna trenera Krzysztofa Nieradzika brała udział to I liga orlików Podokręgu Zabrze. Dzięki świetnej postawie zespół zwyciężył w tych rozgrywkach.

We wrześniu rozpoczęły się zmagania w III Lidze Wojewódzkiej Młodzików „Bytom-Zabrze”. W 10 spotkaniach drużyna zdobyła 13 punktów, odniosła 4 zwycięstwa, zanotowała 5 porażek i raz podzieliła się punktami. Zespół strzelił 25 bramek (średnio co 25 minut), tracąc przy tym 27 (średnio co 21 minut). Tak prezentuje się tabela

Najwyższe zwycięstwo – APN Knurów 4-1 Bytomski Sport

Najwyższa porażka – APN Knurów 0-6 Olimpia Piekary Śląskie (pierwsza porażka po 464 dniach!)

Strzelcy bramek:

Janek Cieślar – 7
Dominik Dudek – 3
Kacper Stępień, Dawid Lerch – 2
Tomek Smugaj, Kamil Mazurek, Szymon Szymczyk – 1

Asysty:

Janek Cieślar, Karol Szymecki – 3
Tomek Smugaj, Kacper Stępień – 2
Dawid Lerch, Oskar Biedroński, Kacper Dyjankiewicz – 1

W 2017 roku drużyna wzięła udział w wielu turniejach, zarówno halowych jak i na boiskach trawiastych.

II miejsce ,,Turniej halowy organizowany przez ROW Rybnik” 4 luty 2017
Najlepszym bramkarzem tego turnieju został Karol Szymecki, najlepszym zawodnikiem Janek Cieślar, zaś najlepszym zawodnikiem APN uznano Olivera Mansfelda.
I miejsce ,,Turniej Concordia CUP 2017″ 18 luty 2017 (hala)
II miejsce ,,Chorzów CUP 2017″ 12 marzec 2017 (hala)
I miejsce ,,II Memoriał Piłkarski Mirosława Ciołczyka” w Jaworznie 3 maj 2017 r. (trawa)
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jan Cieślar, najlepszym bramkarzem turnieju uznano Karola Szymeckiego, wyróżnienie otrzymał również Dominik Dudek.
I miejsce ,,Turniej Multiplay” Gierałtowice 3-4 czerwca 2017 r. (trawa)
I miejsce ,,XIX Memoriał Jana Ciołczyka w Jaworznie” 24 wrzesień 2017 r. (trawa)
Najlepszy zawodnik turnieju – Janek Cieślar.
III miejsce ,,Turniej Niepodległości” 11 listopad 2017 r. (hala)
IV miejsce w turnieju ,,Zaborze Cup 2017″ 16 grudzień 2017 r. (hala)

W marcu 2017 r. cały zespół został wyróżniony na ,,Gali Sportu” za wysokie osiągnięcia sportowe w 2016 r. przez Prezydenta Knurowa Adama Ramsa

W ciągu 2017 roku 6 zawodników zostało powołanych na konsultacje Kadry Śląska: Jan Cieślar, Kacper Jatta, Kacper Stępień, Karol Szymecki, Szymon Szymczyk oraz Dominik Dudek.

Kadra zespołu: Karol Szymecki, Kacper Jatta, Paweł Chrośnik, Stępień Kacper, Tomasz Smugaj, Dominik Dudek, Patryk Bodanko, Maciek Stolarczyk, Szymon Adamus, Szymon Sternal, Dominik Marek, Dawid Skrzypek, Eryk Maj, Oliver Mansfeld, Bartosz Kujawa, Kamil Mazurek, Kacper Dyjankiewicz, Igor Stulik, Janek Cieślar, Oskar Bieroński, Dawid Lerch, Szymon Szymczyk, Szymon Swaczyna

trener: Krzysztof Nieradzik

II trener: Łukasz Chrośnik

kierownik drużyny: Dawid Kołodziej.

Na koniec kilka słów od trenera Krzysztofa Nieradzika:

„Podziękowanie za cały rok 2017 kieruję dla II trenera Łukasza Chrośnika, kierownika zespołu Dawida Kołodzieja oraz wszystkich rodziców angażujących się w życie Akademii, których nie będę wymieniał z imienia i nazwiska, tak aby nikogo nie pominąć”

 

 

info: APN Knurów